[ad_1]

28 листопада розпочнеться Різдвяний піст, який завершиться у Святий вечір — 6 січня. 

Різдвяний  ще називають Пилипів піст, або Апостолів піст. Така назва пов’язана із тим, що підготовка до посту починається 27 листопада у день святого апостола Пилипа.

Скільки триває Різдвяний піст

Різдвяний піст триває 40 днів. Чому 40? Така кількість днів відповідає кількості днів говіння Ісуса Христа у пустелі, перед початком Його трирічних проповідей. Саме стільки постували і пророк Мойсей, і пророк Ілля перед важливими подіями у їхньому житті.

Для чого потрібен піст

Піст — це підготовка душі та тіла до зустрічі великого свята.

Заговини на піст

27 листопада починаються заговини на піст. У давнину наші пращури готували найсмачніші страви та пригощали сусідів та родичів. Зараз священники рекомендують навпаки, зменшити кількість їжі, спрямувати свої думки до Євангелія та читання молитов.

Що можна та не можна їсти у Різдвяний піст

У ці дні дозволено вживати рибу. Єдине суворе правило згідно з церковним уставом — це утримання від м’яса, молочних продуктів та яєць.

Новорічний стіл — не виключення. Він готується відповідно до календаря посту. Замість м’ясних страв можна приготувати страви з соєвих продуктів, а до каш чи картоплі додати свіжі овочі, листя салату й домашні смачні соління.

Що можна та не можна робити у Різдвяний піст

У піст забороняється таїнство вінчання та хрещення, дозволені виключно сповідь та причастя.
Особливості посту — у дотриманні внутрішнього спокою і миру, частих молитвах, відвідуванні храму (за можливості), виконанні заповідей. Треба уникати крайнощів, аби не впасти у марнославство чи фанатизм.
Не можна засуджувати інших за те, що вони не дотримуються посту, чи дотримуються не так, як ви чули або знаєте. Взагалі варто уникати порівнянь себе з іншими.

Кожна людина — унікальна для Господа, і вас чи будь-яку іншу людину не можна порівнювати ні з ким іншим.

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *