[ad_1]

У Хмельницькій обласній прокуратурі відбулась пресконференція керівника з питань протидії домашньому насильству.

Очільник відомства Олексій Олійник повідомив про проведення в обласній прокуратурі спільної наради правоохоронних та інших державних органів з питань протидії домашньому насильству.

«Під час заходу ми обговорили порядок співпраці та шляхи взаємодії усіх органів та установ, уповноважених на здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, аби спільними зусиллями викорінити це ганебне явище», — додав керівник прокуратури.

«Тема домашнього насильства є досить латентною. Жертва часто боїться реакції кривдника, осуду суспільства, а тому ми намагаємось донести, що держава не залишається осторонь та допомагає вийти із складної життєвої ситуації. За потреби постраждалим надається тимчасовий притулок, психологічна підтримка, соціальні послуги, юридична допомога тощо», — зауважив Олексій Олійник.

Керівник прокуратури розповів про притягнення кривдників до відповідальності. За 7 місяців цього року до органів поліції надійшло понад 3 тисячі заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства, 120 з яких – про вчинення кримінальних правопорушень. У 2021 році до суду направлено 135 обвинувальних актів та засуджено 61 кривдника, який вчинив домашнє насильство.

Здебільшого кримінальні правопорушення вчинено на побутовому ґрунті та через вживання «оковитої». Серед 122 потерпілих – 14 дітей та 98 жінок, що складає 80%. Цьогоріч до суду скеровано 8 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях за фактами умисних вбивств та замахів на них, а також тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого.

До прикладу, засуджено мешканця села Іванівці колишнього Волочиського району, який в стані алкогольного сп’яніння завдав смертельних травм своїй матері. Він проведе у в’язниці 7 років. Мешканця Теофіпольщини, який мало не вбив матір, засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.Жінка отримала удари молотком по голові через небажання давати синові кошти на спиртне та сигарети. «У цих питаннях надважливою є позиція потерпілої сторони. Жалість до насильника часто породжує нові злочини та ще важче насилля», — підкреслив керівник прокуратури.

До 10 років позбавлення волі засуджено жителя Шепетівського району, який через ревнощі, наніс численні тілесні ушкодження своїй співмешканці. Бив молотком, палицею, руками та ногами по голові, обличчі, тулубі, животі, по руках та ногах, внаслідок чого потерпіла померла. Зловмисник у 2019 році уже притягувався до кримінальної відповідальності за фактом заподіяння їй легких тілесних ушкоджень, але кримінальне провадження закрите у зв’язку з відмовою потерпілої від обвинувачення.

Також кривдники притягуються до відповідальності і за вчинення психологічного насильства. До прикладу, за психологічне насилля відносно матері Старокостянтинівським районним судом притягнуто до відповідальності місцевого мешканця, який систематично ображав нецензурною лайкою та погрожував 82-річній матері фізичною розправою.

Працівниками поліції упродовж вказаного періоду складено 5 адміністративних матеріалів за ст. 173-2 КУпАП, однак вони на поведінку чоловіка не вплинули.Вироком суду йому призначено покарання у виді 1 року позбавлення волі. У 2021 році на 57 % зросла кількість неповнолітніх, які потерпіли від домашнього насильства, їх уже 14.

На теперішній час у суді розглядається обвинувальний акт за фактом нанесення жінкою смертельних тілесних ушкоджень 5-річній доньці. Також тримає судовий розгляд за фактом спричинення батьком розпеченою кочергою тілесних ушкоджень у вигляді опіків сідниць, ніг та спини 8-річному хлопчику та 6-річній дівчинці. Підозрюваний перебуває під вартою.

Викликає занепокоєння збільшення кількості злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості щодо дітей. У 2021 році зареєстровано 13 фактів сексуального насильства та зґвалтування неповнолітніх. Більшість із них вчинено близькими родичами (батьками, співмешканцями матерів) та раніше судимими за аналогічні дії особами.

Забезпечено притягнення винних осіб до встановленої законодавством відповідальності.

  • Вироком Ярмолинецького районного суду до 15 років позбавлення волі за ч. 6 ст. 152 КК України засуджено чоловіка, який неодноразово ґвалтував 12-річну дочку своєї співмешканки.
  • Вироком Старокостянтинівського районного суду 25-річного чоловіка засуджено за ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України з призначенням покарання у виді 9 років позбавлення волі за зґвалтування 17-річної знайомої.
  • Вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду 49-річного чоловіка засуджено за ч. 4 ст. 152 Кримінального кодексу України до 10 років позбавлення волі за зґвалтування 12-річного хлопчика.

«Сподіваюсь, що інформація про результати судового розгляду кримінальних проваджень цієї категорії та призначене покарання попередить вчинення злочинів ймовірними ґвалтівниками», — додав очільник відомства. Також Олексій Олійник закликав потерпілих від домашнього насильства не замовчувати цю проблему та звертатимуться за допомогою. Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

[ad_2]

Источник: 0382.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *